Powiadom znajomego:

Sporo się dzieje w sporcie ale oczywiście mamy też coś dla tych którzy wolą wędkarstwo rekreacyjne na naszych zbiornikach. Jak co roku wiosną oraz jesienią przeprowadzamy zarybienia naszych wód. Jak to się odbywa? Wiosenne zarybienia przeprowadziliśmy w dwóch terminach 21 marca oraz 8 maja. Łącznie wpuściliśmy 1,5 tony zdrowych, pełnych energii karpi. Jednocześnie zarybiamy trzy nasze zbiorniki: "Żabie Doły", "Pod Topolami" oraz "Brandkę". Na dwóch pierwszych łowiskach ryba ze zbiorników transportowych jest odważana i w takich oto pojemnikach niezwłocznie zanoszona do wody. Czynności zarybieniowe zawsze są nadzorowane przez V-ce prezesa ds. gospodarczych oraz kolegów ze Społecznej Straży Rybackiej. Ryby, które trafiają do naszych stawów są zdrowe, nieporanione oraz wolne od chorób skórnych. Zarówno dostawcy jak i nasi koledzy bardzo dbają o ich kondycję. Oprócz osób niezbędnych do sprawnego przeprowadzenia zarybienia często tym czynnościom towarzyszą osoby postronne mogące obserwować jakie i ile ryb zostaje wpuszczonych. Zbiornik "Brandka" ze względu na brak możliwości szybkiego i bezpiecznego wpuszczenia ryb z pojemników jest zarybiana z tzw. "rękawa". To najszybszy sposób dostarczenia ryb do łowiska. Podczas następnych zarybień planujemy jeszcze wpuścić takie gatunki jak płoć, leszcz, karaś, jaź, lin a z ryb drapieżnych okoń, szczupak oraz sandacz. dziękujemy za uwagę i życzymy "Połamania!"